Amit a francia bulldogról tudnod kell

Ha francia bulldogot szeretnél választani magad mellé, érdemes számolnod azzal is, hogy ő egy betegségekre igencsak hajlamosabb fajta.

A francia bulldog lapos arcú fajta (Brachycephaly), aminek köszönhetően hajlamos az úgynevezett obstruktív légúti szindrómára, azaz légszomjra. Ezt az egészségügyi problémát az arc rövid szerkezete okozza, amelynek köszönhetően az orr hátsó részén és a torokban található szövetek összenyomódnak.

Hajlamosak az elhízásra, ami az ízületeinek sem nem tesz jót, valamint egy bulldognak az őket oly különlegessé tevő denevérfülek sajnos sokszor betegségek forrásai. A keskeny hallójárat és a szélesen nyitott bejárati nyílás azt eredményezi, hogy a baktériumok és a kosz könnyen bejutnak a fülbe, itt aztán fertőzést vagy gyulladást okozhatnak még gondos ápolás mellett is.

Testfelépítésük miatt a (rövid hátsó lábak, rövid farok) a gerincfájdalmaktól a porckorongok elcsúszásáig számos probléma kialakulhat. A csigolyaközi lemezbetegség akkor jelentkezik náluk, amikor a csigolyák között található porckorongok tokja megreped vagy előre domborodik a gerincvelő irányába. Amikor ez megtörténik, fájdalmat, idegkárosodást és bénulást okozhat.
Egy francia bulldog az átlagnál hajlamosabb az allergiára, ami bőrgyulladást okozhat.

Az allergia oka lehet környezeti (pl. pollen vagy poratka) vagy étel (pl. bizonyos gabonafélékre, búzára), de okozhatják paraziták (pl. bolha) is, ezért különösen oda kell figyelni a megfelelő etetésre és kezelésre, ami bár élethosszig szükséges, de csak így lehet kutyusod életminősége kielégítő. Mi nagyon tudatosan, gondosan egészséges egyedekkel tenyésztünk, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy betegségektől mentes kiskutyák szülessenek kennelünkben. Kiskutyáink átfogó orvosi vizsgálaton esnek át, de a fent említett, fajtajellemzők miatt, egész életükben fokozott figyelmet igényelnek.

Sok támadás éri a francia bulldog tenyésztőket, de a gazdik nincsenek tisztában, hogy ha ezt a fajtát választják, ezekkel a dolgokkal, bizony számolni kell. Szűrésekkel ellenőrizni lehet a jelenlegi állapotot bizonyos betegségek esetén, de nincs garancia arra, mi történik pl.1-3-8 év múlva.

Nálunk embereknél is lehetetlen egy betegséget előre jelezni, nemhogy egy házikedvencnél. Aki azt garantálja egy bucitulajdonosnak, hogy soha nem lesz beteg és 13 évesen békésen fog elaludni mellette, mondjuk ki őszintén az nagyon nem mond igazat.